Hem > Nyheter > Svensk Handel Pensionskassan bjuder in till extra föreningsstämma
Svensk Handel Pensionskassan bjuder in till extra föreningsstämma
Medlemmar i Svensk Handel Pensionskassan är välkomna till extra föreningsstämma den 25 februari med anledning av inriktningsbeslut om inträde i nytt regelverk.
Plats
Svensk Handels Hus, lokal Kungens Kurva
Regeringsgatan 60, Stockholm
Program
8.45 Registrering
9.00 Inriktningsbeslut om inträde i nytt regelverk
Material
Anmälan
Sista anmälningsdag är den 18 februari och du anmäler dig via mejl till stamman@shpension.se.
Vid anmälan uppges:
- Förnamn och efternamn
- Telefonnummer
- Medlemsnummer
Fullmakt
Kan du inte närvara på stämman kan du ändå delta genom fullmakt som företräds av annan medlem. Fullmakten måste vara oss tillhanda 2 veckor innan extra stämman.
Frågor
Har du några frågor är du varmt välkommen att höra av dig till oss via mejl.
Varmt välkommen!
Publiceringsdatum: 2020-02-03
De senaste nyheterna
2026-02-06
Åtta av tio företagare anser att det är viktigt att pensionsutbetalningarna är förutsägbara och inte varierar kraftigt från år till år. Det visar en ny undersökning som har genomförts på uppdrag av SH Pension.
Läs mer >
2026-01-26
Nu kan du som kund hos oss rösta på en kandidat till fullmäktige i föreningen SH Pension. Här presenteras de nominerade och du kan rösta på din kandidat.
Läs mer >
2026-01-08
Styrelsen för SH Pension meddelar idag att föreningens VD Annelie Helsing väljer att lämna sitt uppdrag. Styrelsen har utsett en av SH Pensions styrelseledamöter, Carl Lybeck, till tillförordnad VD. Arbetet med att rekrytera ny VD har inletts.
Läs mer >